...
Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jakie są alergie na konopie i ich objawy?

W kilku badaniach wykazano już, że pyłki konopi powodują reakcje alergiczne. Naukowcy to potwierdzają. Te badania naukowe sugerują również, że osoby, które są wrażliwe na pyłki konopi, często mają alergię na pyłki innych roślin.

Jakie są alergie na konopie i ich objawy?

01.12.21

Czy tak samo, jak my nie lubisz alergii? Tak naprawdę wszyscy tak mają. Według amerykańskiego wydziału uniwersyteckiego, zajmującego się astmą, alergią oraz układem immunologicznym, każdego roku ponad 50 milionów Amerykanów cierpi na alergie różnego rodzaju. Jest to ogromna liczba osób, które zmagają się z objawami alergii, w jakimś okresie życia, niezależnie od tego, czy alergenem jest żywność, pyłki, pleśnie, czy zwierzęta, na przykład koty,

Co jednak, jeżeli alergen znajduje się na przykład w Twojej pracy? Co robić, gdy alergenem jest coś, co lubisz, czego potrzebujesz albo bez czego po prostu nie jesteś w stanie żyć? Chociaż coraz więcej krajów decyduje się na to, żeby zalegalizować konopie, to nie zmienia to faktu, że jest to jeden z najczęstszych alergenów. Z drugiej strony mogą one pomagać zarówno osobom, które stosują je rekreacyjnie, jak i pacjentom z różnymi objawami. Konopie zawsze mają dwie strony medalu.

Czy osoby stosujące konopie mogą oddawać krew?

Często jest tak, że osoby, które sięgają po marihuanę medyczną, to stosują ją przez kilka najbliższych dni. Nagle odkrywają, że są na nią uczulone. Następnie próbują palić konopie i reakcja jest dokładnie taka sama. Typowe objawy alergii na konopie to między innymi ciągły, wodnisty kolor, łzawiące oczy, czy duszności. Warto do tego dorzucić jeszcze bóle głowy. Wtedy pacjenci zastanawiają się nad tym, czy jest jakaś substancja, która mogłaby zastąpić marihuanę i nie dawać aż tak negatywnych objawów alergicznych? Czy w takiej sytuacji konieczne są dalsze badania w kierunku alergii. Po marihuanę często sięgają osoby, które zmagają się na przykład z bólami reumatycznymi. Czy muszą oni dodatkowo cierpieć na silne objawy alergiczne?

Gdy weźmiemy pod uwagę, że taka sytuacja występuje coraz częściej, to warto zainteresować się tym tematem w większym stopniu. Może nawet sięgnąć po jakieś nowe badania naukowe, aby pomóc osobom uczulonym na konopie?

Jakie badania przeprowadzono już w związku z alergią na konopie?

Gdy skierowano ten problem do społeczności naukowej, to zainteresowanie alergią na marihuanę, wydaje się stopniowo zwiększać. Tak samo, jak to, że konopie i ich stosowanie zaczyna być głównym nurtem w Stanach Zjednoczonych. To wszystko sprawia, że naukowcy zaczynają zwracać coraz większą uwagę na marihuanę i na związane z nią inne tematy. Korelacja między wzrostem przypadków alergii a wzrostem prób zalegalizowana konopi na pewno ma duże znaczenie. Jest warta zauważenia.

Teraz chcielibyśmy wspomnieć o kilka atrybutach, które są charakterystyczne do konopi i dla jej produkcji. Te wszystkie aspekty są szczególnie interesujące właśnie ze względu na alergię. Musisz wiedzieć o tym, że podobnie jak rośliny, ziarna pyłku konopi, są bardzo silne. Dzięki temu można je z powodzeniem przewozić na bardzo duże odległości. Chociaż zazwyczaj konopie są wytwarzane tylko przez rośliny męskie, to pyłki konopi mogą być również tworzone przez rośliny żeńskie. Mogą one czasami tworzyć męskie kwiaty. Ze względu na to, że z różnych odmian konopi są produkowane rozmaite preparaty, to wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane.

Jaka jest anatomia konopi? Z jakich części składa się ta roślina?

Ze względu na to, że możesz mieć pełną świadomość istnienia wielu sposobów stosowania konopi, to wiesz również o różnorodności produktów konopnych dostępnych w sklepach internetowych. Możesz je palić, waporyzować, żyć, stosować w formie nalewki lub używać miejscowo na bolące miejsca. Poza tymi czynnikami wyizolowanie części kwitnących roślin żeńskich, zapobiega ich zapylaniu. Jednocześnie ta czynność zwiększa właściwości psychoaktywne rośliny przez zwiększenie w niej ilości THC. W rezultacie siła konopi drastycznie się zwiększyła przez następne lata. Jednak może to mieć znaczący wpływ na reakcję alergiczne u osób, które są szczególnie wrażliwe na THC. Sugestia badaczy są takie, że to właśnie THC może być jednym z silniejszych alergenów.

Czy naprawdę możesz być uczulony na konopie?

Alergie są reakcją obronną organizmu. Ich zadaniem jest ochrona układu oddechowego od zewnętrznych wrogów. Przeciwciała wytwarzane przez organizm sprawiają, że nie tylko atak wrogów jest zahamowany, ale również powodują, że pojawiają się symptomy charakterystyczne dla alergii. Pyłki, czyli najczęstsze alergeny to substancje uwalniane przez drzewa, trawy i konopie do zapłodnienia nasion sąsiednich roślin. Trochę inną formą są zarodniki. Rosną one na gnijących kłodach, na martwych liściach i trawach. Niektóre gatunki konopi w ogóle nie wytwarzają pyłków, ponieważ są na to zbyt suche. Warto wspomnieć o tym, że różne odmiany konopi mogą się rozwijać w suchych lub w wilgotnych warunkach.

Być może nie jest to aż tak szokujące odkrycie, gdy weźmie się pod uwagę, że oba te alergeny są mocno związane z konopiami. Naukowcy w Belgii niedawno opublikowali artykuł zatytułowany “Emerging alergeny: konopi”. Naukowcy koncentrowali się w szczególności na Cannabis Sativa, jednym z dwóch gatunków, które wszyscy znamy potocznie jako marihuanę. Stwierdzili, że roślina może powodować szereg objawów alergicznych, takich jak: katar alergiczny, zaczerwienienie i łzawienie oczu, wysypki skórne, czy objawy astmatyczne. Pojawiały się one niezależnie od tego, w jaki sposób dana osoba przyjmowała marihuanę. Na pewno ta informacja zaciekawiła Cię na tyle, że będziesz chciał przeczytać ten artykuł do samego końca. A to jest dopiero początek! Mamy nadzieję, że jego dalsza część będzie Ci się w równym stopniu podobała, jak to co już teraz udało Ci się przeczytaj. Zatem, idziemy dalej. Ty również.

Jakie są wyniki testów spirometrycznych u osób, które chorują na astmę?

Najważniejsze tutaj jest to, żeby odróżnić uzasadnione objawy alergiczne wywołane przez konopie od reakcje alergiczne spowodowane przez substancje, które nie są faktycznie związane z tą rośliną. Może to być alergia uzależniona po prostu od substancji pośrednio związanej z konopiami albo od sposobu ich przyjmowania. Niektórzy ludzie mogą reagować alergicznie na samą roślinę, a inni na wytwarzaną przez nią pleśń. Czy to już wszystko? Na szczęście nie.

Może to się wydawać pomyłką, ale mamy dowód. Wykazano obecność zanieczyszczenia grzybami w próbkach marihuany. Czasami taką marihuanę podaje się tym pacjentom, którzy mają problemy z układem odpornościowym lub są nimi zagrożeni. Opisano również przypadek alergicznej aspergilozy oskrzeli wywołanej przez grzybicze zanieczyszczenia marihuany pacjenta. Nie brzmi dobrze, prawda? Aby pozbyć się alergii, musiał on stosować sterydy.

Co jeszcze wynika z tych badań?

Warto to wszystko opisać jeszcze dokładniej. Prawdziwa alergia konopiowa jest reakcją na konkretną substancję zawartą w konopi. W Cannabis Sativa znajdują się alergeny Ocampo i Rans. Na ich temat popełniono już bardzo wiele ciekawych prac naukowych. Raporty w literaturze medycznej opisywały epizody reakcji alergicznych, nadwrażliwości po spożyciu konopi w różnych formach.

Zauważono, że inhalacja pyłku konopiowego może powodować objawy alergicznego nieżytu nosa, zapalenie spojówek oraz astmę. Ekspozycja na pyłek lub dym spowodowała zapalenie błon śluzowych, kichanie, zapalenie spojówek, drapanie w gardle, kaszel, świszczący oddech, czy problemy z oddychaniem. Wszystkie te objawy są naprawdę poważne i mogą wymagać specjalistycznego leczenia.

Opisano również przypadki podrażnienia skóry, które były spowodowane przez stosowanie konopi. Kontakt roślin ze skórą może powodować: pokrzywkę, ogólny świąd, obrzęk. Natomiast anafilaksja jest jedną z najpoważniejszych reakcji alergicznych. Objawia się ona silnym łzawieniem, zaczerwienieniem oczu, pokrzywką, czy obrzękiem. Kolejne symptomy alergii na konopie to duszności, trudności z oddychaniem, czy mówieniem. Takie objawy bardzo często występują po spożyciu nasion konopi. U niektórych osób zaobserwowano również astmę alergiczną wywołaną przez sezonową lub zawodową styczność z konopiami przy ich uprawie oraz zbieraniu.

Czy spożywanie konopi może pomóc pacjentom z astmą?

Stosowanie marihuany było również uwzględniane jako czynniki przyczyniający się do eozynoficznej. Pierwsze objawy rozpoczęły się zaraz po ekspozycję na marihuanę. Jak widzisz, Twoje swędzące oczy to przy tym nic.

Różne rodzaje ekspozycji na alergeny konopi

Tak samo jak pozostałe substancje znajdujące się w powietrzu, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, konopie też są w tej grupie. Jedne osoby są bardziej wrażliwe na alergeny wszelkiego typu, a inne mniej. Ludzie, którzy mieszkają na obszarach, na których są uprawiane duże ilości roślin marihuany, mogą być szczególnie podatni na występowanie reakcji alergicznych na pyłki.

W Omaha, w Nebrasce, gdzie roślina zarówno rośnie dziko, jak i jest uprawiana komercyjnie, jedno badanie naukowe dotyczyło uczulenia na konopie. W badaniu tym zauważono, że 61 procent z 127 pacjentów z alergicznym zapaleniem błon śluzowych lub z objawami astmy, miało pozytywny wynik w teście na pyłki marihuany.

Zapalenie spojówek wyróżnia się jednym lub kilkoma spośród wymienionych wcześniej objawów:

  • przekrwienie błon śluzowych nosa;
  • katar;
  • kichanie;
  • zaczerwienienie oczu;
  • swędzenie nosa lub oczu.

Jaki związek z alergią ma palenie konopi?

Siedemdziesiąt trzy procent losowo wybranych pacjentów w podgrupie wrażliwej na konopie zauważa objawy oddechowe podczas sezonu zapylniania konopi. Sugerowano również uczulenie związane z konsumpcją konopi. Niepokojący jest fakt, że zauważono wyższą częstotliwość występowania pozytywnej reakcji alergicznej na skórze u osób, które paliły marihuanę. Ten wskaźnik utrzymuje się w granicach 14,6 procent. Jeszcze wyższy wskaźnik występuje w przypadku osób, które często stosowały konopie w różnych formach. Wtedy ten wskaźnik wynosił 18,2 procent. Natomiast u osób, które w ogóle nie używają marihuany ten wskaźnik wynosił tylko 5 procent. To tylko jedno badanie, a naprawdę bardzo daje do myślenia.

Ciekawą sprawą są również reakcje alergiczne związane z zawodowym kontaktem z konopiami sativa. Hodowca marihuany medycznej, który wcześniej stosował ją rekreacyjnie, zaobserwował u siebie podrażnienie skóry. Było ono oczywiście związane z pracą przy jej uprawie. Dwóch pacjentów, który nie spożywali konopi zauważyli u siebie katar i trudności z oddychaniem po paru latach pracy w laboratorium. Jeden, ale inny pacjent, miał również sporo problemów przy uprawie Sinsulilli. Jest to odmiana marihuany o bardzo wysokiej zawartości THC. Jak się pewnie już dobrze orientujesz jest to jeden z silniejszych alergenów, jeżeli chodzi o konopie.

Bez względu na to, czy są to objawy wewnętrzne, czy zewnętrzne, to nie da się ich całkowicie zignorować. Trzeba o nich mówić. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że niektóre badania europejskie zbadały potencjalną reaktywność krzyżową między konopiami i innymi roślinami. Wziął w nich udział między innymi dwudziestoośmioletni palacz konopiowy. Miał on progresywne objawy alergiczne. Możemy wśród nich wymienić na przykład pokrzywkę. Miał on też uczulenie na kilka produktów spożywczych. Możemy wśród nich wymienić na przykład: pomidory, pieprz i figi. Dodatkowo wykryto u niego alergiczną reaktywność krzyżową na owoce, warzywa i orzechy. Żywność z dodatkiem konopi to, jak widzisz, jeden z wielu jego problemów.

Jak przebiega identyfikacja alergenów konopi?

W kilku badaniach wykazano już, że pyłki konopi powodują reakcje alergiczne. Naukowcy to potwierdzają. Te badania naukowe sugerują również, że osoby, które są wrażliwe na pyłki konopi, często mają alergię na pyłki innych roślin. Nie wyjaśnia to jednak przypadków alergii na konopie spowodowanej przez żeńskie rośliny bez objawów hermafrodytyzmu. W tych przypadkach coś innego musi być odpowiedzialne i winne za alergię.

Wysiłki naukowców mają na celu zidentyfikowanie konkretnych alergenów w konopiach. Możemy tutaj wymienić bardzo wielu potencjalnych winowajców. Badanie opublikowane w 1971 r. sugerowało, że kanabinoidy są alergenami. Wynikało to z pozytywnych wyników testów na alergię. Substancje te były podawane na skórę u kilku pacjentów. THC było najprawdopodobniej alergenem, który uczulił pracownika pracującego przy uprawie odmian Sinsuilla i Cannabis Sativa.

Ostatnio w badaniu naukowym zidentyfikowano substancję LTP (NS-LTP). Występuje ona w konopi i jest zaliczana do białek transferowych lipidów. W praktyce oznacza to, że są one odpowiedzialne za przenoszenie lipidów i innych kwasów tłuszczowych przez membrany komórkowe. Często właśnie to białko jest odpowiedzialne za występowanie alergii pokarmowych. Dalsze badania naukowe doprowadziły do stwierdzenia, że ta substancja może być jedną z trzech najważniejszych alergenach w konopiach. Dodamy jeszcze na sam koniec tego akapitu, że w tym badaniu naukowym wzięto pod lupę odmiany marihuany Larramendi i Ebo.

Jakie ważne substancje występują w marihuanie medycznej?

Dodatkowe badania naukowe ponownie odnosiły się do substancji NS-LTPS. Została tutaj wykorzystana technika analityczna używana do wykrywania specyficznych białek. To jedno badanie miało na celu zidentyfikowanie alergenów konopiowych. Dzięki niemu udało się odkryć potencjalne alergeny. Jednym z nich jest oczywiście Rubisco i 23-KDa. To białko jest w stanie zamienić się w tlen. Inne mniej konsekwentnie wykazane alergeny to: syntaza triphosforanu adenozyny, kinaza fosfoglikereria, dehydrogenaza gliceralderhyde-3-fosforanowa i białko wiążące luminalne.

Choć wiele z tej terminologii może wydawać się niezrozumiałe, to identyfikacja i cechy charakterystyczne alergenów konopi mają decydujące znaczenie dla dalszego zrozumienia alergii związanej z konopiami.

Jak wykrywa się alergie na konopie?

W tym przypadku podstawą jest oczywiście test alergiczny. Jeżeli podejrzewasz, że możesz mieć uczulenie na pyłki konopi, to jaki powinien być Twój następny krok? Co zrobisz? Gdzie pójdziesz? Tak naprawdę cała procedura nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby Ci się w pierwszej chwili wydawać. Musisz przede wszystkim umówić się na spotkanie ze specjalistą, czyli z alergologiem.

Ocena alergii konopi zależy przede wszystkim od testów skorych. Test polegający na nakłuciu skóry może wykryć, czy jesteś wrażliwy na ten konkretny alergen. Jeżeli wykazujesz tego rodzaju wrażliwość, to żeby chronić Twój organizm przed potencjalnym zagrożeniem, to Twój układ odpornościowy wytwarza rodzaj przeciwciała. Jest to dokładniej mówiąc,  immunoglobulin E (IgE). Badanie krwi specyficznej dla alergenu jest wykonywane w celu sprawdzenia, czy dana osoba jest uczulona na konkretną substancję. Ze względu na to, że przeciwciała IgE są wyjątkowe dla każdego alergenu, sprawdzanie określonych wariantów we krwi może pomóc określić, czy obecna jest alergia. Testy nie są inwazyjne. Gwarantują błyskawiczne wyniki.

Co z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Oczywiście, jeżeli regularnie sięgasz po konopie, to możesz wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ale niestety może Cię to sporo kosztować. Pozytywny test skórny w odniesieniu do konkretnego alergenu, nie oznacza, że odczuwasz reakcję alergiczną. Wiemy, że jest to trochę nielogiczne, ale trudno. Dlatego, jeżeli często korzystasz z usług opieki zdrowotnej, to musisz porównać wyniki testów skórnych z objawami u konkretnej osoby, żeby sprawdzić, czy pasują. Jeżeli wyniki testów skórnych są negatywne, to można wykonać inne testy wielokierunkowe. Zapewnią Ci one o wiele więcej informacji o tym, co powoduje u Ciebie te konkretne objawy.

W przypadku obu tych testów skórę należy obserwować przez około 15 minut. Robi się to w celu sprawdzenia, czy symptomy alergii się nasilają. Jednym z podstawowych objawów alergii na konopie jest swędzenie i czerwone plamy na skórze. Świadczą one o występowaniu w Twoim organizmie przeciwciał. Im bardziej te objawy są nasilone, tym mocniejsza jest wrażliwość na dany alergen. To logiczny wniosek.

Co jeszcze warto uwzględnić przy testach alergicznych?

Chociaż przeprowadzanie testów na skórze może wydawać się czymś prostym, to musisz mieć tutaj na uwadze to, że przy wykonywaniu takich testów wchodzi w grę bardzo wiele zmiennych. Jedną z nich jest to, że test alergiczny musi być przeprowadzony przez wykwalifikowanego pracownika. Alergeny, czyli substancje do testowania są tworzone przede wszystkim z pąków, liści i kwiatów roślin konopi. Różne miejsca pochodzenia substancji testowych i metody ekstrakcji, mogą wprowadzić znaczną rozbieżność w wynikach testów alergicznych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zanieczyszczenie i dodatki w alergenach mogą w znacznym stopniu zaburzyć całą diagnostykę. Dlatego, abyśmy mogli cokolwiek stwierdzić jednoznacznie, to niezbędne jest wprowadzenie niezawodnych standardowych metod testowania diagnostycznego. Warto tutaj również wspomnieć o słabym połączeniu pomiędzy testami a prawdziwą alergią kliniczną. Dlatego historia choroby pacjenta jest w tym przypadku najistotniejsza.

Czy możliwe jest leczenie alergii na konopie?

William Silvers, Allegista Colorado, opublikowała w lutym 2016 roku specjalny artykuł. Omówiono w nim historię trzech pacjentów, którzy mieli objawy sugerujące alergię na marihuanę. Ten artykuł jest prawdziwym krokiem milowym w badaniach nad alergią. Wynika to stąd, że możemy czerpać wiedzę z doświadczeń alergologa, który jest realnie zaangażowany w badania dotyczące alergii na marihuanę. W dodatku warto wspomnieć o tym, że w Kolorado, marihuana jest całkowicie legalna, co jeszcze rozszerza zakres badań.

Wracając do samego artykułu, to możemy zauważyć, że u jednego pacjenta zaobserwowano nieżyt i przekrwienie nosa. Następne objawy, które się u niego stopniowo rozwinęły to kaszel. Ten symptom pojawił się u niego dopiero w momencie, gdy zaczął pracować na plantacji marihuany. Bezpośrednio przy jej uprawie. Lekarz zapisał mu stosowanie sprayu do nosa i inhalacji. Ta kuracja pomogła w zmniejszeniu objawów alergii na konopie.

Natomiast drugi pacjent, który nigdy wcześniej nie miał astmy, ani alergii, Jednak po ekspozycji na pyłki konopi, zaczęły się u niego odkrywać niepokojące objawy. Chcemy tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że również rozpoczął on pracę przy uprawie i nawożeniu konopi. Zdiagnozowano u niego niestety astmę w zaawansowanym stadium. Jego kondycję zdrowotną pogorszyła również ekspozycja na marihuanę. Pozostałe występujące u niego objawy to między innymi silny katar, zapalenie oczu oraz podrażnienie skóry. Wszystkim tym symptomom oczywiście była winna marihuana. Zalecenia dotyczące leczenia obejmowały zminimalizowanie ekspozycji na marihuanę. Dodatkowo pacjent musiał przyjmować leki przeciwalergiczne. Jak możesz się domyślić, w krótkim czasie nastąpiła znaczna poprawa ich stanu zdrowia. Przynajmniej jeżeli chodzi o samą alergię na marihuanę.

Kilka słów podsumowania

Jednym słowem możemy stwierdzić, że marihuana jest działa korzystnie na każdego. Wynika to stąd, że w każdym z nas jest ukryta mniejsza lub większa skłonność do alergii. Dlatego marihuana, nawet ta medyczna może działać na Ciebie pozytywnie albo bardzo negatywnie. Musisz wypróbować na sobie. Jeżeli nie będziesz miał żadnych objawów alergicznych, to będzie jasny sygnał, że możesz używać konopi bez żadnych obaw o swoje zdrowie.

Czy to było pomocne?

0

Łapka w górę

0

Łapka w dół

Odwiedź nas na:

Współpracują z nami

Nasze produkty

X-Max Starry 4.0 + GRATIS czekolada MrBeast

X-Max Starry 4.0 + GRATIS czekolada MrBeast

399,99 
Dodaj do koszyka
Halloween Party - Susz CBD Jack Herer 5g + Cherry Kush 5g + Tacka Zombie

Halloween Party – Susz CBD Jack Herer 5g + Cherry Kush 5g + Tacka Zombie

129,90 
Dodaj do koszyka
Zestaw Halloween - Susz CBD Amnesia Haze 5g + 1g + Tacka Monster Sesh

Zestaw Halloween – Susz CBD Amnesia Haze 5g + 1g + Tacka Monster Sesh

109,99 
Dodaj do koszyka
Bongo Grace Glass z 2 dyfuzorami wys. 45cm szlif 29.2mm

Bongo Grace Glass z 2 dyfuzorami wys. 45cm szlif 29.2mm

389,99 
Dodaj do koszyka
Olejek CBD full spectrum 5% + Olejek CBG full spectrum 5%

Olejek CBD full spectrum 5% + Olejek CBG full spectrum 5%

199,99 
Dodaj do koszyka
Fenix Pro Waporyzator konwekcyjny do suszu

Fenix Pro Waporyzator konwekcyjny do suszu

599,99 
Dodaj do koszyka
Bongo Thug Life OG Series V2 Black wys. 35 cm szlif 18.8 mm spiralny perkolator czarne

Bongo Thug Life OG Series V2 Black wys. 35 cm szlif 18.8 mm spiralny perkolator

269,99 
Dodaj do koszyka
x-max-starry-30-vaporizer-przenosny-do-suszu

X-Max Starry 3.0 Vaporizer przenośny do suszu

299,99 
Dodaj do koszyka
Front Mighty+ Storz&bickel

Mighty+ Waporyzator Storz&Bickel

1.799,00 
Dodaj do koszyka
Bonge Grace Glass beaker

Bongo GRACE GLASS Beaker

249,99 
Dodaj do koszyka
Tytułowe zdjęcie Baby Yoda

Bongo silikonowe Baby Yoda

199,99 
Dodaj do koszyka
waporyzator przenośny mighty

Waporyzator Mighty Storz & Bickel

1.199,00 
Dodaj do koszyka
White Widow - oferta specjalna

Susz CBD White Widow – CBD <7%

Kup 30% taniej -30% na trzecią sztukę
Od 19,99 
Wybierz opcje
Olejek CBD 10% 1000mg Full Spectrum Cannabis Spot

Olejek CBD 10% 1000mg Full Spectrum Cannabis Spot

119,99 
Dodaj do koszyka
Olejek CBD 20% 2000mg Full Spectrum Cannabis Spot

Olejek CBD 20% Full Spectrum Cannabis Spot

Kup 20% taniej -20% na drugą sztukę
199,00 
Dodaj do koszyka
Cherry Kush - Specjalna oferta (1)

Susz Konopny CBD Cherry Kush – CBD<6,5%

Kup 50% taniej - 50% na drugą sztukę
Od 19,99 
Wybierz opcje
Jack herer -specjalna oferta (1)

Susz Konopny CBD Jack Herer – CBD <7%

Taniej o 100% Dobierz drugą sztukę za DARMO
Od 24,99 
Wybierz opcje
Strawberry Haze - oferta specjalna

Susz CBD Strawberry Haze – CBD <7%

Taniej o 100% Dobierz drugą sztukę za DARMO
Od 24,99 
Wybierz opcje

Podobne artykuły

09.10.23

Recenzja TILRAY SIRIUS THC 18% CBD < 1% oraz opinia redakcji

Tilray vs S-lab Na wstępie warto zauważyć, że charakterystyka w postaci 18% THC i nie…

Czytaj więcej
19.06.23

Recenzja Sour Diesel S-LAB 18/1 oraz opinia redakcji

Sour Diesel – Opis i Historia odmiany Sour Diesel to odmiana konopi, która łączy prawie…

Czytaj więcej
21.05.23

THCB – co to jest? Nowa substancja na rynku

Na początek kilka najważniejszych informacji o THCB: Czym dokładnie jest THCB? THC-B to dość nowy…

Czytaj więcej
17.05.23

H4CBD – co to jest? Kompletny przewodnik

Odkrycie i czym dokładnie jest H4CBD? H4CBD to syntetyczny kannabinoid, który został stworzony przez zespół…

Czytaj więcej
08.04.23

MASTER KUSH S-LAB – recenzja i opinie

Master Kush – opis i historia odmiany Master Kush to wyjątkowa hybryda marihuany, w której…

Czytaj więcej
04.01.23

CBD na ból głowy i migrenę – czy pomaga?

Migrena o uporczywy i powtarzający się ból głowy. Z pomocą na migrenę mogą przyjść produkty CBD.

Czytaj więcej
0
Cannabis Spot
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.